Blog

Ev Fiyatları Belirlenirken Nelere Dikkat Edilir?

Ev Fiyatları

 

Farklı özellikler dikkate alınarak belirlenen ev fiyatları üzerinde evin konumu doğrudan etkilidir. Bu fiyatlar arasından elde edeceğiniz sonuca göre size en uygun evi bulup satın alabilirsiniz. Piyasada güncel fiyatlar ile ilgili araştırma yaptığınızda farklı fiyat aralıklarının bulunduğunu görebilirsiniz. Genellikle evlerin değeri aylık kira getirilerine göre hesaplanmakta olup emsal evlerin değeri hesaplamaya dahil edilir. Çoğu bölgede fiyatlar son dönemlerde yükseliş eğilimindedir. Bu sayede alacağınız evin değer yıllar içerisinde katlanarak artacaktır. Özellikle İstanbul genelinde ev fiyatlarında aylara göre belirgin farklar ortaya çıkmaktadır.

Güncel ev fiyatları hesaplanırken buna özel olarak hazırlanmış hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Bu tür araçlar evalırken ve satarken süreci sizin için daha kolay hale getirir. Bu tür detayları en iyi şekilde sonuçlandırmak istediğinizde Eminevim’i tercih edebilirsiniz. Emlak uzmanları eşliğinde yapacağınız evalım satımları için Eminevim daima sizlere en iyi seçenekleri sunar. Çoğu evin değeri kira bedeli esas alınarak belirlenir ve böylece hem alıcının hem de satıcının mağdur olmaması sağlanır. Fiyatları araştırırken benzer özelliklere sahip diğer evlerle kıyaslama yapabilirsiniz. Özellikle aynı konumda bulunan emsal evlere bakmanız işe yarar veriler elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Ev Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Evin gerçek fiyatında olup olmadığını görmek için konut değeri hesaplama aracı kullanabilirsiniz. Bunun için evin türü, konumu, fiyatı, büyüklüğü, geri dönüş süresi gibi bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Aylık kira bedelini esas alarak fiyat belirlemek istediğinizde 214 aylık kira bedeli dikkate alınır. Bu durum İstanbul için 212 ay şeklindedir. Aylık kira bedeli ile satış bedeli farklı çoğunlukla 210 kat civarı olur. Buna göre kirası 2500 lira olan evin bedeli yaklaşık 510.000 lira civarında olacaktır. Bu fiyatlarlar ve alım satım işleriniz için Eminevim’den destek alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir