Cinsel Sağlık

Aybaşı Sancısına İyi Gelen Besinler

Ay Başı Sancısına  İyi Gelen Besinler nelerdir en sık merak edilen konulardan birisidir.Ay başı sancısı kadınlar açısından oldukça zorlu bir süreç olarak ön plana çıkıyor. Adet sancınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olacak besinler bulunuyor. Şifa kaynağı olan bu besinler sayesinde sizlerde ağrılarınızdan kısa süre içerisinde kurtulmaya başlayabilirsiniz. Kadınlarda yaygın bir şekilde görülen ve yaşamın olumsuz olarak etki altına girmesine sebebiyet veren ağrılardan artık korkmanıza da gerek kalmayacak. Bu besinleri merak eden bayanlarımız için şu şekilde açıklayabiliriz.

Zerdeçal Tüketin

Zerdeçal, karın ağrıları için birebir diyebiliriz. Adet döneminde olan bayanlar ağrılarını hafifletmek adına zerdeçal kullanabilir. Adet ağrılarından azalmasına yardımcı olan zerdeçalı daha çok karabiberle birlikte tüketmeniz daha işe yarar olacaktır.

Maydanoz Ağrıyı Hafifletir

Ay başı sancısı geçmesi için bir diğer çözüm yollarından birisi de maydanoz olduğunu söyleyebiliriz. Sadece ağrılar için değil aynı zamanda ay başı dönemlerinde kadınlarda sık sık görülen şişkinliklerin inmesine de yardımcıdır. İçerisinde çokça magnezyum bulunur.

Papatça Çayı Yapın

Ağrılarınız çok fazlaysa ve bundan şikayetçiyseniz hemen papatya çayı yapmalısınız. Bu sayede ağrılarınızın da hafiflemeye başlamasına neden olacaktır. Papatya çayının bir diğer faydalarından birisi de kişiyi sakinleştirmeye yardımcı olması diyebiliriz. Ayrıca şişkinlik ve gaz şikayetlerinden kurtulmanızı sağlar. Adet dönemlerinde vücutta çok fazla ödem olduğundan dolayı ödemin inmesine de yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir