Blog

Dişil Enerji

Dişil enerji, biz insanlar dâhil, var olan her şeyin içinde bulunan iki kozmik güçten biridir. Hepimizin içimizde hem dişil hem de eril enerjiyi taşıdığına inanılır. Yaşadığımız her şey bu iki kuvvetten, hiç bitmeyen bir danstan oluşuyor.

Yani hangi cinsiyetten olursa olsun herkes dişil enerjinin gücüne erişebilir ve onu daha fazla şifa, içsel rehberlik ve beslenme için günlük yaşamda kullanabilir. Herkesin içinde hem eril hem de dişil enerji mevcut olmasına rağmen, bir enerjiyi diğerine tercih etme eğiliminde olduğumuzu belirtmekte fayda var.

Örneğin kadınlar genellikle dişil enerjiye yönelirken, erkekler doğal olarak eril enerjiye yönelebilir. Bu kesin bir kural değildir ancak yetiştirilme tarzı, kültür ve bireysel kişilik özelliklerinin bir sonucu olabilecek genel bir eğilimdir. Her durumda, az ya da çok kadınsı olmanın yanlış bir yanı yoktur ve hiç kimse kendini ifade etme şeklinden dolayı utanmamalıdır.

Neden dişil enerjiye ihtiyacımız var?

Eril enerjiyi dişil enerjinin üzerinde önceliklendirdiğimizde dengesiz ve uyumsuz bir dünya yaratırız. Bu, işbirliği yerine rekabete, bağlantı üzerinde kontrole ve topluluk üzerinde bireyselliğe odaklanmaya yol açabilir. Bu dengesizlikler kendimize, başkalarına ve yaşadığımız ortama zarar verebilir.

Dişil enerji, insan deneyimimizin önemli ve değerli bir parçasıdır. Bunu daha şefkatli ve kapsayıcı bir dünya yaratmanın yanı sıra duygusal ve ruhsal sağlığımıza daha iyi bakmak için kullanıyoruz. Dişil enerjimiz dengede olduğunda bazı konularda daha yetenekli oluruz. Bu nedenle dişil enerjiyi belli bir seviyede hissetmeye ve gücünü kullanmaya ihtiyacımız var.  Dişil enerji bize şu konularda yardımcı olabilir:

  • Daha anlamlı bağlantılar kurmak
  • Daha derin kişisel farkındalık ve şefkat geliştirmek
  • Hayatta anlam ve amaç bulmak
  • Kırılganlığı güç olarak kabul etmek ve kullanmak
  • Geçmiş travma ve acıları iyileştirmek
  • Toplumda olumlu bir etki yaratmak
  • Yaratıcılığı ifade etmek
  • Yaşamın doğal döngülerini kabul etmek ve bunlarla uyum içinde çalışmak

Bu konularda daha yetenekli haale gelebilmek için dişil enerjinizi nasıl arrtıracağınızı merak ediyorsanız Reyhan İldaş’ın uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Reyhan  İldaş bir yaşam koçu ve ThetaHealing uzmanıdır. Uzmanlığı ile pek çok kişinin kendini keşfetmesine ve potansiyelini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. Siz de kendi yolculuğunuzu başlatmak için bugün Reyhan İldaş ile iletişime geçin. Telefon numarası: 0533 745 93 98 mail adresi: info@reyhanildas.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir