Blog

Bakım takip programı

Bakım Takip Programı, firmaların elektronik veya mekanik cihaz ve ekipmanları için tasarlanmış bir programdır. Bu program, cihazların bakımını kaydetmenizi sağlayan ve bu kayıtları bilgisayarınızın sabit disk sürücüsünde saklamanıza yardımcı olan gerekli bir yazılımdır. Bakım takip programı ile geçmişte cihazlarınıza uygulanan tüm bakım kayıtlarına ulaşabilir, bu kayıtların raporlarını yazıcıdan çıktı belgeye yazdırabilir, cihazların takip kayıtlarını yazılı belge olarak da arşivleyerek saklayabilirsiniz. Özellikle bilgisayar sistemli cihazlardaki yüzlerce parçanın güvenli bir biçimde bakımının yapılmasını kolaylaştıran program ile makinalarınızın verimini ve sağlığını koruma altına almış olursunuz.

 

Bakım takip programı, fabrika ve işletmelerde bulunan makine ve cihazların bakımlarının ne zaman yapılması gerektiğini takip etmeyi kolaylaştırır. Bir makinede veya cihazda meydana gelen arıza ve hataların, parça değişinin, servise ödenen ücretlerin kaydını tutan bu program sayesinde makine ve cihazların durumunu yakından takip edebilirsiniz.

 

Bakım takip programı ile tüm makine ve cihazlarınız için bakım yapılması gereken tarihlerde uyarı sistemi oluşturabilir, bakım öncesinde programın size önceden bakım tarihini hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. Her bir makine için ayrı ve farklı bir tarih belirleyebilir, farklı makinalar için günlük, haftalık, aylık ve yıllık seçimler yapabilirsiniz. Bu programda her bir makinanın farkı parçaları ile ilgili farklı kayıtlar oluşturabilirsiniz. Örneğin bir makine için sonsuz değerde parça ekleyebilir, her bir parça için ayrı bir bakım tarihi atayabilirsiniz. Özellikle fabrikalarda makine ve parça değişimlerinin zamanında yapılması, iş veriminin zarar görmemesi için son derece kullanışlı bir program olan bakım takip programı ile her bir makinada bulunan her bir parça değişimi ve bakımı zamanında yapılır. Bakım takip programı, aynı zamanda fabrikanızda veya şirketinizdeki tüm ürünlerin ve parçaların stok takibini yapabileceğiniz oldukça işlevsel ve kullanışlı bir programdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir