detoks suyu içen kadın
Diyet

Kabak Detoksu, Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İsteyenlere

Üç gün içerisinde etkisini gösterip sağlıklı bir şekilde 3 kilo vermenizi sağlayan çok etkili bir tarif. Vitamin etkisi bakımından da yüksek olması sizi formda tutacaktır.

Kabak Detoksu Nedir?

Kabak detoksu, sağlıklı sebze çeşitleriyle hazırlanmış bir tarifin günde iki defa olmak kaydıyla üç gün boyunca tüketilmesini içerir. Kabak, zengin besin değerleri ve kalorisinin çok düşük olması sebebiyle diyet reçetelerinin vazgeçilmezidir. Bunun dışında kilo vermenizi destekleyen içeriğe de sahiptir.

kabak detoksu nasıl yapılır

Kabak Detoksu Tarifi

Şimdi gelelim etkili tarifimize. Bu sağlık dolu detoks tarifi, evinizdeki malzemelerle kolaylıkla hazırlanabilir

  • 2 ad orta boy kabak
  • 2 yemek kaşığı kadar yağsız yoğurt
  • 2 ad ceviz içi
  • İsteğinize göre, nane, kara biber, kırmızı biber, kekik, dereotu

detox yazısı limonlar

Hazırlanışı

İlk olarak kabaklarınızı ince olacak şekilde rendeleyin. Rendelemiş olduğunuz kabakları yağsız olacak şekilde tavada kısık ateşte pişirmeye başlayın. Kabaklarınız piştikten sonra altını kapatarak soğumaya bırakın.

Kabaklarınızın üzerine yoğurdunuzu ve ceviz içlerinizi ekleyip karıştırın. İsteğe göre malzemeleri ilave edip sunuma hazır hale getirebilirsiniz.

Farklı bir yol da denemek isterseniz, kabaklarınızı rendelemek yerine küp küp doğrayarak haşlayabilirsiniz. Haşlanmış bu kabaklarınızı yine tarifteki uygulamayla yoğurt ilave edip karıştırarak tüketebilirsiniz. Ancak haşlama yönteminin besin değeri açısından iyi olmayacağını, besin değerini düşüreceğini de unutmayın.

Bir diğer alternatif ise, rendelemiş olduğunuz kabakların içine bir tane de rendelemiş havuç, ince doğranmış kapya biberler de ekleyebilirsiniz. Sotelemiş olduğunuz sebzeleri de yoğurt karıştırarak tatlandırabilirsiniz. Eğer öğlen bu tarifi uygularsanız, akşam da sadece yoğurtlu tarifi tüketmeyi ihmal etmeyin.

Kabak Detoksu Nasıl Yapılır?

Tarifi hazırlamanızdan sonra, ihtiyacınız olacak bir diğer bilgi de bunu nasıl uygulayacağınız. Şimdi bu uygulamadan biraz bahsedelim.

  • Sabah Kahvaltısı: Diyetiniz için uygun olacak sağlıklı bir kahvaltı
  • Öğle Yemeği: Kabak Detoksu tarifi
  • Ara Öğün: Diyetiniz için uygun sağlıklı atıştırmalık
  • Akşam Yemeği: Kabak Detoksu tarifi

Kabak detoksu ile ne kadar kilo vermeyi amaçlarsanız amaçlayın önceliğiniz sağlık olmalı. Bu yüzden detoks yaparken gün içinde ihtiyacınız olan besin değerlerini yeterli ölçüde almayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir