Kadın Sağlık

Dr. Yaprak Konakçı ile Güzellik Sohbetleri: Cerrahi Olmayan Prosedürlerle Güzellik Tedavileri

Günümüzde cilt üzerinde yaşa bağlı olarak gelişen kusurları azaltmak, cildin elastikiyetini yükseltmek ve daha dolgun / genç bir görünüme kavuşmak için çeşitli medikal tedavileri tercih etmek mümkün. Profesyoneller ve tıp doktorları tarafından gerçekleştirilen güzellik tedavileri, genellikle cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve asitlerin dışarıdan enjektör ile verilmesi ile gerçekleşmektedir. Cerrahi tedavilerden farklı olarak cerrahi olmayan güzellik tedavileri, aşağıdaki özelliklere sahip olabilmektedir:

  1. İyileşme süresi olmadığı için gündelik hayata çok daha çabuk dönme,
  2. Yavaş bir değişim sayesinde insanların işlem yaptığınızı fark etmemesi,
  3. Minimum düzeyde yan etki,
  4. Doku ve hücrelerde minimum hasar.

İstanbul’da uyguladığı cerrahi olmayan güzellik tedavileri ile tanınan Dr. Yaprak Konakçı’ya bu tedavilerin sırrını ve tercih edile sebeplerini sorduk. Farklı tedavi biçimlerinin çözüm bulduğu sorunları keşfetmek için sohbetimize göz atın! Medikal estetik doktoru Yaprak Konakçı, bize güzellik tedavilerinin detayları hakkında bilgi verdi.

Altın İğne ile Daha Genç Bir Cilt

Kentin yıpratıcı etkileri, kir, toz, yer çekimi ve gündelik yaşamda maruz kaldığımız pek çok faktör zamanla cildimizin elastikiyetini, nemini, dolgunluğunu kaybetmesine sebep olur. Daha dolgun, canlı renkli ve sıkı bir cilt için cildin kaybettiği vitamin, mineral, aminoasit ve diğer besinleri geri kazanması oldukça önemlidir. Bizler Ataşehir’de hizmet veren Zen Poliklinik isimli kliniğimizde modern, gelişmiş ve yeni nesil cihazlarla tam olarak cilde bu ihtiyaçlarını veren güzellik tedavileri uyguluyoruz. Altın İğne de bunlardan biri.

Altın İğne tedavisini genel olarak yanık ya da yara izine sahip olan hastalarımızda uyguluyoruz. Cildin bu tip kazalardan dolayı sahip olduğu izler gündelik bakım rutinleri ile giderilemeyecek kadar derin ve inatçı olabilmektedir. Özellikle yaş ilerledikçe deneyimlenen akne problemleri, güneş izleri, gözeneklerin artış gösterdiği alanlarda hafif delikli cilt görüntüsü iyice fark edilebilir hale gelmektedir. Tedavi uygulanırken özel bir fraksiyonel radyo frekans cihazından yararlanılır. Bu radyo frekanslarının cildin daha derin tabakalarına iletilmesi ve dokuların uyarılabilmesi için ise altın iğne uçları kullanılır. Kliniğimizi ziyaret eden hastalarımız özellikle kabuklanma yapmayan, uzun bir iyileşme süreci olmayan fakat kolaylıkla bu yara izi / akne izi iyileştirme etkisini gösteren tedavi arayışına girdiklerinde, onlara Altın İğne Tedavisini öneriyoruz.

Dermal Dolgu İşlemleri

Özellikle kadın hastalarım tarafından en çok tercih edilen bir diğer tedavi ise dermal dolgu işlemleridir. Bu işlemler cildin estetik jel bazlı içerik sayesinde nem oranının artmasına, elastikiyetinin yükselmesine yardımcı olur.

Bizler Zen Poliklinikte hastalarımız için dermal dolgu uygularken özellikle doğal kaynaklı, cilt tarafından rahatça emilerek dokulara karışabilir materyaller kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu materyaller ile kaşlar arasındaki glabellea çizgilerine, dudaklar, yanaklar, şakak, burun ve çeneye dolgu işlemi uygulayabiliyoruz.

Dermal Dolgu, Cildinizin İstediğiniz Bölgesinde Hızlı Bir Hacim Artışı Sağlar

Dermal dolgu işlemlerinin temel prensibi, vücudunuzda doğal olarak bulunan şeker moleküllerinin belirlenen alanlarda toplanması ve bu sayede söz konusu alanlarda hacimli bir görüntü yaratmasıdır.

  1. Dermal dolgular kırışıklık görünümünü azaltabilir.
  2. Yanak bölgesinde hacim kaybı durumunda uygulandığında, yanakları eskisinden çok daha yüksek ve hacimli gösterebilir.
  3. Çene bölgesindeki göçüklere uygulandığında çok daha kusursuz bir görünümü mümkün kılabilir.
  4. Dudaklara uygulandığında çok daha dolgun bir görünümü sağlayabilir.

Bizler yalnızca bir kusuru kapatmak isteyen hastalarımıza değil, yüzünü şekillendirerek kontür bölgelerini öne çıkarmak isteyen ya da belirli yüz alanlarının altını çizmek isteyen hastalarımıza da dermal dolgu uygulayabiliyoruz. Elbette dermal dolgu tedavilerinde hastaların beklentisini ve tedaviye ihtiyaç duyma sebeplerini anlamak, onların son görüntüden memnun kalmalarını sağlamak bakımından oldukça değerli.

 

 

Dr. Yaprak Konakçı

Medikal Estetik Hekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir