Cinsel Sağlık

Cinsel İlişkide En Sık Yapılan Hatalar

 

Cinsel İlişkide En Sık Yapılan Hatalar

Cinsel İlişkide En Sık Yapılan Hatalar sonucunda mutsuz bir ilişki açığa çıkabiliyor. Günlük hayatımızda seks yaparken bazı hatalara başvurabiliyoruz. Bu durumda cinsel beraberliğin bir sarsıntıya girmesine neden oluyor. Cinsel yaşam hem erkek hem de kadın açısından son derece önemli bir konudur. Cinsel yaşamı etkileyen ne varsa olabildiğince dikkat edilmesi gerekir. Cinselliiğin yaşamın kopmaz bir parçası olduğu kesinlikle unutulmaması gereken bir durumdur.Bu sebepten dolayıdır ki cinsellikte hata oranı ne kadar az olursa o kadar çok çiftler arası memnuniyet seviyesi de artmış olacaktır. Çiftler arası yapılan en sık hatalara göz atıldığı zaman ise bunlar yer alıyor;

Konuşmaktan Çekinmek

Konuşmaktan çok fazla çekiniyor. Partnerinizle mutlaka cinsellik hakkında konuşmaktan çekinmeyin. Genelde çoğu kişiler bu konuda çekimser bir yaklaşım içerisinde kalabiliyor.  Partnerinizin nelerden daha az ya da çok haz aldığını konuşmadan kesinlikle bilemezsiniz. Doğal olarak cinsel birliktelik esnasında da kararsızlık yaşayabilirsiniz. Onun sevmeyeceği şekilde bir cinsel birliktelik yaşayabilirsiniz. Tam aksine konuşmaktan çekinmediğiniz zaman ise onun en sevdiği şeyleri öğrenir ve birliktelik sırasında da onu uygulamaya başlarsınız.

Tek Taraflı Düşünmek

Cinsel ilişkiyi tek taraflı düşünmek yapılacak bir diğer hatalardan biri olarak ön plana çıkmaya neden oluyor. Partnerinizi rahatlatmak sizin için bir görevden ibaret olmamalıdır. Aynı zamanda sizlerde onunla seks yapmaktan haz duymalısınız. Görevi yerine getiriyormuştan ziyade daha çok sizinde istekli olduğunuzu görmesi lazım. Fakat çağımız da en sık yapılan hatalardan birisinin de tek taraflı düşünmek olduğunu söylememiz gerekiyor.

Hijyeni Önemseyin

Çiftlerin en çok ilgilendikleri konulardan birisi de hijyendir. Fakat bazı kişiler ne yazık ki hijyeni tam manasıyla önemsemeyebiliyor. Bu durumda ister istemez çiftler arasında bazı sorunlara yol açmaya neden olabiliyor. Bireyi ya kendinizden ya da karşı taraftan soğutmaya neden olacak konulardan birisidir. Dişlerinizi fırçalamak, vücudunuzu temizlemek karşı partnerinizin memnun kalmasına neden olur. Aynı zamanda da sizlere de özgüven katar. Bu yüzden dolayıdır ki siz siz olun kesinlikle cinsel birliktelik öncesinde hijyeni es geçmemeye dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir