Cinsel Sağlık

Cinsel İsteksizliğin Tedavisi Mümkün!

 

Cinsel İsteksizliğin Tedavisi Mümkün!

Ülkemizde en sık yaşanan sorunlar arasında cinsel isteksizlik olduğu söylenebilir. Cinsellikle ilgili yaşanan problemlerde doğal olarak beraberinde pek çok sorunların daha yaşanmasına zemin hazırlamaya neden oluyor. Cinsel işlev bozukluklardan kaynaklı olarak problemler de ister istemez çok sık şekilde yaşanabiliyor. Cinsel istek bozukluklarından tutunda cinsel istek uyarılarına kadar pek çok bozukluklar mevcut olabiliyor. Kadınlarda yaşanan cinsel isteksizliklerin kaynağına inildiği zaman ise daha çok biyolojikve psikolojik etkilerden kaynaklı olarak ön plana çıkabiliyor. Uzmanlar cinsel sağlığı bozmaya neden olan faktörlerin başında ise daha çok kronik hastalık, hipertansiyon, ilaç kullanımı, alkol ya da uyuşturucu madde kullanımına bağlayabiliyor. Partnerle yaşanan iletişim kopukları ise daha çok kronik hastalık durumları, hipertansiyon, şeker hastalığına bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.

İlaçla Tedavi

Cinsel isteksizlik ilaçla tedavi edilebiliyor. Bazen de psikolojik olarak alacağınız destekler sonrasında da iyileşme oranı artabilir. Bu sebepten dolayıdır ki kişilerin isteksizliği giderme konusunda öncellikle istekli olması gerekecektir.Menepoz dönemlerinde meydana gelen kuruluk, cinsel isteksizliğin yanı sıra kolay kolay orgazm olamama gibi sorunları da ortaya çıkarabiliyor. Cinsel isteksizliğin giderilmesi içinde artık bakıldığı zaman ilaçla tedavinin de mümkün bir hale gelmiş olduğunu görebilmekteyiz. Böylelikle partnerinizin ya da kendiniz de gördüğünüz bu sorunlardan en kısa süre içerisinde kurtulmanız zor olmuyor.

Cinsel İsteksizlik Psikolojik Tedaviyle Giderilebiliyor

Ameliyat, ilaçla tedavi haricinde cinsel isteksizlik aynı zamanda da psikolojik tedaviyle de çok kolay bir şekilde giderilebiliyor. Böylelikle bireylerde cinsel yaşamı sağlıklı ve bir anlamda da etkili şekilde sürdürme şansına sahip oluyor. Kadınlarda ortalama %33’ünde görülebilen sorunlardan biri olarak ön plana çıkıyor diyebiliriz. Ayrıca “cinsel soğukluk” olarak da tabir edilir. İlişki sorunlarından tutun da  azalan hormonlar, iş stresi gibi, pek çok faktörlere bağlı olarak cinsel isteksizlik görülebiliyor. Sadece kadınlarla sınırlı kalmayarak bu sorunun erkekler açısından da var olduğunun altını çizmek gerekir. Son zamanda en çok şikayet edilen konulardan biri olduğundan dolayı mutlaka çözüme kavuşturulması gerekir. Çünkü çözüme kavuşturulmazsa daha büyük sorunlar ön plana çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir