Cinsel Sağlık

Kekik Kürü İle Genital Kaşıntılardan Kurtulma Yolları

Genital kaşıntı, birçok kadının hayatında en az bir kez yaşadığı sorunlardan biridir. genital kaşıntının en büyük nedeni ise vajinal mantar sorunudur. Vajinal mantar sorununun tedavisinde kullanılan birçok doğal tedavi yolu vardır. Genital kaşınmanın kişiler üzerinde aktivitelerini engelleyici bir yönü de bulunmaktadır. Genital kaşıntılardan kurtulmak için son zamanlarda popüler hale gelen ve genital kaşıntı sorunu yaşayan birçok kişi tarafından kullanılan kekik kürü ile sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Genital kaşıntı sorunu ile yüz yüze gelen birçok kişi tarafından yapılan araştırmaların sonucu kekik kürüne çıkabilir. Çünkü kekik kürü genital kaşıntının giderilmesinde çok etkili sonuçlar veren bir karışımdır. Kekik kürü ile genital kaşıntılardan kurtulma yolları hakkında daha detaylı bilgi için okumaya devam edin.

Vajinal Mantar Belirtileri Nelerdir­?

Vajinal mantar belirtileri çoğunlukla kişilerin vücut direncinin zayıfladığı dönemlerde artar ve daha birçok soruna neden olur. Vajinal mantar enfeksiyonunun habercisi olan en büyük belirtilerden biri ise genital bölgede kaşıntı sorunudur. Aşırı kaşıntı beraberinde şişlik ve kızarıklık sorunlarını da getirebilmektedir. Vajinal akıntı sorunu ile birlikte kesik kesik bir akıntı da meydana gelebilmektedir.

Genital Kaşıntı Oluşumuna Neden Olan Faktörler

Genital kaşıntıya neden olan birçok faktör vardır. En büyük faktör ise kişilerdeki vücut direncinin düşmesidir. Ayrıca bununla birlikte hamile kişiler, şeker hastalığı olanlar, doğum kontrol hapı kullananlar, naylon iç çamaşırı kullananlar ve sürekli ped kullanımı gibi nedenler de genital kaşıntıya neden olan faktörlerdir.

Genital Kaşıntı Tedavisinde Kekik Kürü

Genital kaşıntının tedavisinde kekik kürü oldukça etkili bir yöntemdir. Birçok farklı yöntemin yanı sıra genital kaşıntı sorunu

ile karşılaşan kimselerde kekik kürü kullananlar oldukça memnun kalmaktadır. Özellikle duş alırken küvet kullanıyorsanız genital kaşıntının tedavisinde oldukça etkili olan bir yöntemi sizler ile paylaşacağız. Öncelikle çay ağacı yağı, karahindiba yaprağı ve kekik yağı temin etmelisiniz. Bu yağların her birine aktarlardan ulaşabilirsiniz. Akabinde küvete ılık suyu hazırlamalısınız. 6 damla çay ağacı özü, 2 veya 3 karahindiba yaprağı ve 2 damla kekik yağını küvetinize aktarın. Hem daha zevkli bir duş keyfi hem de genital kaşıntı sorununun tedavisinde kekik kürünü kulla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir