Cilt Bakımı

3 Farklı Detox (Detoks) Kürü

3 FARKLI YÖNTEM İLE DOĞAL DETOX KÜRÜ

Detox suyu tarifleri özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve kişilerin kullanmakta düzenli olarak ısrarcı olduğu ürünlerden biridir. Ancak detox suyu tüketmek isteyen herkesin tüketememesinin nedeni ise bazı detox kürlerinin tatlarının rahatsızlık verecek derecede acı olmasıdır. Detox kürleri özellikle diyet yapmaya başlanmadan önce yapılması önerilen kürlerden biridir. Detox kürü vücudun beslenme düzenindeki meydana gelecek değişikliklere çok daha kolay adapte olmasını sağlar. Yağ yakıcı ve vücutta meydana gelen şişkinlik sorununun tedavisinde de oldukça etkili tariflerdir. Sizler için hazırladığımız 3 farklı yöntem ile doğal detox kürü tarifi için okumaya devam edin.

Yağ Yakan Detox Kürü Tarifi

Vücutlarındaki fazla yağdan kurtulmak ve sağlıklı zayıflamak isteyenlerin tavsiye edebileceği kürlerden biri olan yağ yakan detox kürü tarifinin içeriğinde salatalık, avokado, ıspanak ve nane bulunuyor.

Detox kürünüzü hazırlamadan önce blenderı hazır konuma getirin. İlk olarak içerisinede 1 su bardağı su ekleyin. Peşinden 5-6 yaprak kadar ıspanak ilave edin. Avokadoyu soyun ve yarısını ekleyin. Çalıştırmadan önce salatalığı da aynı şekilde kabuklarını soyduktan sonra küçük parçalara bölüp blenderın içine atın. Blenderı çalıştırmadan önce son olarak taze nanelerden 5 veya 6 yaprak kadar ilave edin ve blenderı çalıştırın. Bu arada kürünüzün içerisine isteğe bağlı olarak birkaç tane badem veya ceviz de ekleyebilirsiniz. Kürün tadı çok daha güzel olacaktır. Karışımı blendırden tamamen geçirdikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Zayıflatan Detox Suyu Tarifi

Zayıflatan detox suyu tarifi içeriğinde limon, salatalık, nane yaprağı ve su bulunuyor. Öncelikle limon ve salatalığı küp küp doğrayın, 300 ml su koyduğunuz kabınızın içerisine ekleyin  daha sonra da 10 adet nane yaprağını ekleyin ve   1 gece beklemek üzere buzdolabına kaldırın. Detox suyunun belli bir tüketim tarihi bulunmamakta. Yaklaşık 1 hafta içerisinde istediğiniz miktarda tüketip tekrar dolaba kaldırabilirsiniz.

Kilo Verdiren Detox Suyu Tarifi

Kilo verdiren detox suyu tarifi içeriğinde salatalık, nane, ıspanak yaprağı, yarım limon, yarım su bardağı maydanoz ve 1 sürahi su bulunuyor. Su ve limon hariç bütün malzemeleri blenderda karıştırdıktan sonra suya ekleyiniz. Limonu küçük parçalara bölüp karışım suyunuza ekleyin. Gün boyunca detox suyunuzu tüketebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir