Genel Sağlık

3 Farklı Yöntem İle Doğal Sivilce Tedavisi

Sivilceler neredeyse herkesin canını sıkan ve tedavisi için piyasada yüzlerce kimyasal ürün bulunan cilt sorunlarından biridir. Sivilcelerin nedenleri dış kaynaklı olabileceği gibi vücudun içerisinden gelen sorunlar da olabilmektedir.

Sivilceler kişileri hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatsız eder. Sivilceler vücutta bulunan yağ bezelerinin bakteriler aracılığı ile iltihaplanması sonucu şişkinlik, sızı ve kötü görüntü gibi sorunları da beraberinde getirir. Sizler için 3 farklı yöntem ile doğal sivilce tedavisi yollarını açıkladık.

Buz ile Sivilce Tedavisi

Buz ile sivilce tedavisinin en etkili olduğu yerler vücutta meydana gelen şişkinlik ve iltihap hızını yavaşlatmasıdır. Buz uygulanan bölgede kan dolaşımı hızlanır. Hızlanan kan dolaşımı ise beraberinde cilt sıkılaşmasını sağlamakta. Ciltteki gözeneklerin sıkılaşması sayesinde sivilcelerin ortaya çıkma sıklığı da azaltılabilmekte. Buz küplerini temiz bir bezin içerisine doldurduktan sonra sivilcenin olduğu bölgeye 10 saniye boyunca uygulayıp ara verin. 2 veya 3 dakika bekledikten sonra tekrar 10 saniye tutun. Bu şekilde uygulamayı günlük tekrar edebilirsiniz.

Limon ile Sivilce Tedavisi

Limon sivilcelerden kurtulmak için kullanılan bir başka yöntemdir. Limon içeriğinde zengin c vitamini bulundurur. Limon suyu sivilcelerin kurumasında etkili bir yoldur. Limon suyunu sivilcelerin üzerine birkaç farklı yol ile uygulayabilirsiniz. Bu yollardan bazıları kulak çöpü kullanmak, veya pamuğa limon suyu damlatmak olabilir. Farklı bir yöntem olarak da 1 yemek kaşığı limon suyu ile 1 çay karışı tarçını karıştırıp sivilcenin üzerinde bekletmeyi deneyebilirsiniz. Daha sonra cildinizi mutlaka durulayın.

Sarımsak ile Sivilce Tedavisi

Sarımsak sivilce tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Sarımsak ile sivilce tedavisi de oldukça kolaydır. İçinde bulunan kükürt ile birlikte sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Sadece sarımsağı ikiye bölerek sivilcenize düzenli olarak sürmeniz halinde bile sivilcelerinizin söndüğünü göreceksiniz. Sivilce tedavisinde sarımsak kullanımı sadece bir kez kullanımla etkili sonuç vermez düzenli kullanım gerektiren bu uygulama sayesinde birçok kişi ilaçlar ve kimyasal madde barındıran kremler olmadan sivilcelerinden kurtulabilmektedir. Sarımsağı sivilcenizin üzerine uyguladıktan sonra cildinizi ılık su ile yıkamayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir