Blog

Bankadan Ev Satın Almak

Bankadan ev satın alırken sahibinin bankadan kullanmış olduğu krediyi geri ödeyememesinden dolayı banka tarafından el konulmaktadır. Bu sebeple bankadan satılık ev almak her zaman çok daha uygun olmaktadır. Ayrıca arada emlakçi olmadığı için ekstradan komisyon ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

 

Bankadan Satılık Daire alınır mı? İşte Cevabı

Bankadan satılık daire alınır mı? Emlak ofisleri ve sahibinden satılan dairelerden çok daha geniş bir alışveriş imkânı sunan bankadan satılık ev alınır? Bu konuda en çok merak edilen konulara değinmeye çalışacağız. Hukuksal açıdan bankadan satılık daire almanın herhangi bir dezavantajı yok. Bankalar aracılığıyla satılmakta olan evlerde vergi borcu yoktur. Bankadan ev satın alırken ekstra bir borç ya da masrafla karşılaşmazsınız. Banka ekspertizi onaylandığı için satın alma işleminin öncesinde ya da sonrasında yasal bir sorun ile karşılaşmazsınız.

 

Bankadan Satılık Ev İlanları

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halk bankası gibi kamu bankaların çok uygun fiyata satışa çıkardıkları bankadan satılık ev ilanlarına bankaların kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. İcra kanalıyla satışa çıkarılan banka devirli evler normal piyasa değerlerinin %40’ kırkına kadar altında satıldığından daha kolay alıcı bulmaktadır.

 

Bankadan Devirli Ev Satın Almak

 

Bankadan devirli evlerin satış işlemlerinde ise, kredi borcu evi satın alacak olan kişiye devredilmektedir. Bankadan satılık ev alımı için devir işlemleri ilgili tapu dairelerinde gerekli işlemlerinin tamamlanması gerekir.

 

Banka İcra İhale Süreci Nasıl İşler?

İhale sürecinde başka kişilerde Banka’ya teminat yatırmaları ve de ihale sistemine kaydolmaları halinde bankadan satılık ev satın almak için ihaleye katılım sağlayabilmektedirler. İhale, sistem tarafından belirtilen sürenin bitiminde tamamlanmış olacaktır. Bu sürenin herhangi sebeple uzatılması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu süre sona erdiğinde ise en yüksek teklifi veren, ihaleyi kazanmış olmaktadır. İcra ihalelerinde itiraz süresi 7 gündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.