Blog

Baskılı Renkli Etiket

Barkod etiket çeşitleri arasında yer alan baskılı renkli etiket, çok farklı kullanım imkanları sunar. Söz konusu bu etiket çeşidi, işlevsel ve görsel bakımından pek çok avantajı beraberinde getirir. Çeşitli sektörlerdeki firmalar tarafından kullanılan bu etiket çeşidi, işletmeler bakımından en elzem ürünlerden biridir.

 

Baskılı Renkli Etiket Nedir?

Baskılı renkli etiket, kağıda termal lamine edilerek elde edilen bir etiket şekli olarak tanımlanmaktadır. Eğer ki etiket koruyucu bir katman barındırıyor ise top termal ismini almaktadır. Koruyucu katman bulunmuyor ise bu eko termal şeklinde isimlendirilir. Normal barkod yazıcılar ile kullanılan bu etiketlerin üretiminde ise ribona gerek bulunmaz. Bu sayede düşük maliyetli ve hızlı bir baskı deneyimi elde etmek mümkün hale gelebilecektir. Eko termal etiket ve top termal etiket flexo makinesinde boyanarak renklendirme işlemi sağlanmaktadır.

 

Baskılı Renkli Etiketin Kullanım Alanları Nelerdir?

Baskılı renkli etiket, birçok alanda kullanım imkanı sunmaktadır. Koruyucu tabakası bulunmayan eko termal etiket türlerinin çevresel koşullara karşı çok fazla dayanıklı olmadığını söylemekte fayda vardır. Bu yüzden kullanım ömrü kısa olan bu etiketler son tüketiciyi bilgilendirmek maksadıyla tercih edilmektedir.

 

Kullanım ömrü çoğunlukla bir yıldan daha az olan bu etiket çeşitleri sıcaklığa ve ışığa karşı duyarlı bir yapı göstermektedir. Özellikle de nemli alanlarda kararma özelliği sunması son derece önemlidir. UV ışınlarından uzak kalması gereken bu ürünler, marka kimliğinizi de etkili şekilde tamamlamaktadır.

 

Baskılı renkli etiket modelleri, ağırlıklı olarak maksimum altı ay kadar raf ömrü sunmaktadır. Etiket, ürünün ağırlığını, markasını, ücretini ve son kullanım tarihini tüketici ile direkt olarak paylaşmaktadır. Marka, indirim, logo, uyarı, barkod, ürün ve fiyat etiketi şeklinde kullanımı son derece yaygın olmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir