Cinsel Sağlık

Çakşır Suyu Sperm Kalitesini Arttırır Mı?

Erkeklerde sperm kalitesini arttırmanın yolları birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Sperm kalitesini arttırmanın yollarından biri olarak da son yıllarda gittikçe popüler hale gelen çakşır suyu birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. En çok sorulan sorulardan biri de de “Çakşır suyu sperm kalitesini arttırır mı?” sorusudur.

Çakşır suyunun sperm kalitesini arttırıp arttırmadığı hakkında merak edilen soruların cevapları yazımızda. Çakşır suyu sperm kalitesini arttırmaktadır. Erkeklerde cinsel gücün arttırması nedeni ile sıklıkla kullanılan çakşır suyu ikiz çocuk riskini de arttırdığı inanışı ile kullanılmaktadır.

Çakşır Otu Nedir?

Çakşır otu birçok sorunun tedavisinde kullanılması ile bilinen bir bitkidir. Yaklaşık 2 veya 3 kadar uzayabilen çakşır otunun Latince adı Ferula olarak bilinmektedir. Çakşır otu kerkul ve helizdağlı gibi farklı türleri de bulunan bir ottur. Özellikle Anadolu kültüründe ikiz çocuk isteyenlere tavsiye edilen çakşır otu yıllar boyunca kullanılmış ve kullanılmaya da devam etmektedir.

Çakşır Otu İçerisinde Ne Bulunur?

Çakşır otu içerisinde alkaloit, uçucu yağ, reçine, nişasta ve tanen bulunmaktadır. Maydanoz ailesinden gelen çakşır otunun birçok faydası vardır. Üstelik oldukça sık bulunan bir ottur. Aktarlardan kolaylıkla temin edilebilir bir ottur.

Çakşır Otu Faydaları Nelerdir?

Çakşır otu afrodizyak etkili bir bitkidir. Bu bağlamda otun köklerini kurutmalı ve bal ile karıştırıp tüketilmelidir. En çok önerilen bu formül sayesinde macun kıvamlı bir karışım elde edilmektedir. Karışımın 30 ile 40 gün arasında tok karın ile tüketilmesi önerilir.

Çakşır otunun acı tadı işlemden geçerek yok edildikten sonra ikram olarak da kullanılabilir. Çakşır otu en çok da cinsel isteksizliğin giderilmesinde kullanılan bir bitkidir.

Çakşır otundan cinsel isteksizliğin giderilmesi için üretilen çakşır suyunu hazırlamak da oldukça kolaydır. Çakşır suyunu hazırlamak için öncelikle bir tatlı kaşığı kadar çakşır otu temin edilmeli ve kaynar haldeki bir bardak sıcak suya eklenmelidir. Altı kısık olarak demlenen çakşır suyu daha sonra taneleri süzüldükten sonra içilerek tüketilir. Vücudu dinç tutar ve içen kişiye enerji verir. Ayrıca erkeklerde sperm sayısını arttırdığı da bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir