Cinsel Sağlık

Cinsel İsteksizlik Sebepleri Nelerdir?

Cinsel isteksizlik çoğu zaman kadın partnerler tarafından ortaya çıktığı düşünülen bir sıkıntı olduğu sanılsa da hem erkek hem de kadın partnerler tarafından yaşanan sorunlardan biridir. İlişkide en çok ortaya çıkan rahatsızlık ise cinsel isteksizlik sorunudur.

Cinsel isteksizlik kişilerin ilişki hayatlarını bitirme noktasına gelebilecek kadar büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Peki cinsel isteksizlik sebepleri nelerdir? cinsel isteksizliğin çözümleri nelerdir? Cinsel isteksizlik sebepleri hakkında merak edilenlere yazının devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız cinsel isteksizliğin 5 sebebi.

Kısa Ön Sevişme

Ön sevişme ilişkilerde her iki tarafın da heyecan ve zevklerini doruklara çıkarmaları için önem arz eden bir mesele. Ön sevişmeyi kısa tutmak çoğu zaman kadın partnerin isteksiz olmasına neden olabilmektedir. Kadınların ilişkilerde doruklara ulaşabilmeleri erkeklerden biraz daha zordur çünkü erkekler hormonal olarak daha yatkındırlar. Cinsel isteksizliğin sebeplerinden biri de ön sevişmenin kısa tutulması olarak bilinmektedir.

Planlı İlişki

Birçok uzman ilişkilerin planlanarak yapılmasının cinsel heyecanı yok ettiğini söylemekte. İlişkileri belli bir saate veya güne planlayarak yaymak cinsel isteksizliğe sebep olmaktadır. Cinsel isteksizliğe sebep olması nedeni ile ilişkilerde biraz da rastgele ilişki yaşamayı denemek gerekiyor. Planlı ilişkiden uzak durmayı deneyin. İlişkilerinizi çok daha heyecanlı hale getirecektir.

Bakımsız Olmak

Bakımsız olmak kişiler arasında ilişkilerin sağlıklı olmasını engellemektedir. Bakımsız olmak cinsel isteksizliğe neden olan en büyük faktörlerden biri. Partnerlerin birbirleri için besledikleri istek ve heyecan karşı taraf bakımsız olduğu takdirde azalmakta. Bu nedenle cinsel isteksizliğe neden olabilecek davranışlardan sakınarak çok daha heyecanlı ilişkiler yaşayabilirsiniz.

Kadınlarda Regl Dönemi

Regl dönemi kadınların cinsel olarak isteksiz olduğu dönemlerden biridir. Özellikle regl dönemi yaklaşırken veya başladıktan sonra cinsel isteksizlik ortaya çıkmaktadır. Hormonal olarak ortaya çıkan bu durum kadınlarda cinsel isteksizliğin en büyük nedenlerinden biridir.

Uygun Ortam Olmaması

Daha çok evli çiftlerin yaşadıkları bu durum çocuk veya bebekli ailelerin ilişki yaşarken rahat davranamamaları ile ortaya çıkar. İlişkilerde uygun ortam oluşturmak her iki partnerin de cinsel isteksizlik duymamaları için önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir