diş
Genel Sağlık

Dentince İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği yöneticisi Diş Hekimi Deniz İnce yaptığı açıklamada; İmplant işlemi hastanın çeşitli sebeplerden dolayı diş kaybı şikâyetine sahip olması nedeniyle başvurulan bir tedavi yöntemidir. Diş eksiklikleri yalnızca estetik kaygıya sebep olmaz aynı zamanda hastanın günlük yeme/içme faaliyetlerini de olumsuz etkileyebilir dedi.

Bu nedenle implant tedavisi en çok uygulanan tedavilerden biridir. Bununla birlikte kişinin sahip olduğu diğer estetik kaygılar sahip olunan diş eksikliklerinin giderilmesi sonrasında estetik diş hekimliği işlemleri ile giderilebilir.

İmplant işlemi yalnızca vidalama işlemiyle kalmayıp aynı zamanda gerçek diş gövdesi görecek bir kaplama yardımıyla tamamlanır. Bu kaplamalar estetik diş hekimliği kapsamında oluşturulmaktadır.

 

Aynı zamanda kişinin sahip olduğu renk eşitsizlikleri, ciddi şekil bozuklukları, diş boyu uyumsuzluğu gibi sorunlar muayene sonrası belirlendikten sonra kişiye en uygun tedavi yöntemi seçilir.

Beyazlatma ile ton sorunları giderilebilir bazı hastalarda ise bu durum sahip olunan diş mineleri yüzünden oldukça zorludur bu nedenle bu hastalarda porselen kaplama (lamine) tercih edilebilir.

Sahip olunan şekil bozuklukları ise hastanın tercihine göre ortodontik bir tedavi ile düzeltilebileceği gibi aynı zamanda kaplama işlemi ile istenilen diş eşitliği sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir