Ciltteki Nem Kaybı Nasıl Engellenir
Cilt Bakımı

Ciltteki Nem Kaybı Nasıl Engellenir?

Kış aylarıyla karşı karşıya kaldığımızda en büyük cilt sorunlarından biri nem kaybı yani kuruluk oluyor. Hem havaların soğuması hem de evlerdeki ısıtma sistemleri, cildin nem dengesini olumsuz yönde etkilerken, beraberinde cansızlık ve donukluğu getiriyor. Hatta önlem alınmadığı ve uygun cilt bakım yöntemleri uygulanmadığı takdirde ciltte pul pul dökülmeler de gözlemlenebiliyor. Kış aylarında ciltteki nem kaybının önüne geçmek için;

– Yüzü aşırı sıcak suyla yıkamamak

– Su tüketimine dikkat etmek

– Nazik temizleyicilerle cildi arındırmak

– Doğru nemlendiricileri kullanmak

– Sert kimyasallardan ve cilde zarar verebilecek peeling uygulamalarından kaçınmak gerekiyor.

Nemlendirici kullanma adımında size yardımcı olabilecek seçenekler;

Shiseido Advanced Super Revitalizing Cream: Nemsizlik, ince çizgiler ve eşit olmayan cilt tonu gibi erken yaşlanma belirtilerine karşı 24 saat bakım sunan bu canlandırıcı krem sabah ve akşam kullanılabiliyor. Özellikle de kuru cilde sahip kişiler için ideal.

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Cream Enriched: Cildi genç ve ışıltılı bir görünüme kavuşturmak için anti-aging bakımda daha hızlı sonuç veren ReNeura Teknolojisi+ ile üretilen bu nemlendirici cildin kendi onarım sürecini hızlandırarak bakım ürünlerine daha verimli bir şekilde cevap vermesini sağlıyor. 2 haftada gözle görülür bir şekilde kırışıklıkları azaltıyor, ince çizgileri düzeltiyor ve cilde nem veriyor.

Shiseido Uplifting and Firming Cream Enriched: Kuru ve çok kuru ciltler için uygun bu nemlendirici sarkma, elastikiyet kaybı ve leke gibi yaşlanma belirtileriyle savaşıyor. Shiseido’nun orijinal TruStructive™ teknolojisi ve yeni Kurenai-Trulift Kompleksi ile cildin yapısını güçlendirmek ve cildi onarmak için cildin kendi doğal onarıcı fonksiyonlarını iyileştiriyor.

Shiseido Essential Energy Hydrating Cream: Shiseido’ya özel Hyaluronic Acid RED, cilde daha derin ve 3 kat daha uzun süreli nem sağlıyor. Cildin kendi doğal hyalüronik asit üretimini teşvik ederek cildi derinlemesine nemlendirirken, bu nemin uzun süre korunmasını sağlıyor. Cilt, nemlendiricinin verdiği enerjiyle parlayarak yumuşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir