gua sha taşı ile masaj
Cilt Bakımı

GUA SHA TAŞI NEDİR ? FAYDALARI NELERDİR ?

Eski çağlardan beri kullanılan, kan dolaşımını hızlandırarak genç kalmayı sağlayan Gua Sha taşı son zamanlarda sosyal medyanın büyük bir etkisiyle tüm dünyada popüler olmayı başardı. Peki Gua Sha taşı nedir ? Son zamanlarda neden popülerlik kazanmıştır ? Faydaları nelerdir ? Şimdi bu soruların cevaplarına bakalım.

yeşil gua sha taşı

GUA SHA TAŞI NEDİR ?

Gua Sha taşı Uzak doğu coğrafyasında yüzyıllardan bu yana yana kullanılan önemli bir taştır. Gua Çince’ de “sürtmek” anlamına gelirken, Sha da “kızarmış cilt” anlamına gelmektedir. İnsanlık tarihinin başlangıcından beri kullanılan Gua Sha taşı içerisinde kristal kuvars, aventurin, pembe kuvars ve yeşil kuvars gibi değerli minareller barındırmaktadır. Düz kenarları, oyukları ve ince uçları bulunmaktadır. Bu sayede göz çevresinde ve çenede çok etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Eski çağlardan bu yana doğal taşlara hep önem verilmiş, şifa verdiğine ve güzellik kattığına inanılmıştır. Doğal taşlar stresi azaltmakta, ruhsal- fiziksel sorunlara iyi gelmekte ve insanlara dinginlik hissi vermektedir. Gua Sha taşı da her geçen gün biraz daha popülerlik kazanmaktadır. Sosyal medya sayesinde tüm dünyaya yayılan ve talep gören Gua Sha taşının faydalarını inceleyelim.

GUA SHA TAŞI FAYDALARI NELERDİR?

1. Stresi azaltır.

2. Kas ağrılarını dindirir.

3. Kan dolaşımını arttırır.

4. Mutluluk hormonu salgılar.

5. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Böylece vücudumuz hastalıklara karşı daha dirençli, daha güçlü olur.

6. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

7. Sivilce oluşumunu azaltır, önlemeye yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir