polatlı hava durumu
Blog

Polatlı Hava Durumu

5 Mart Pazar günü Ankara Polatlı hava durumu 6 dereceydi. Yağışsız ve hafif rüzgarlı bir hava gün içinde etkisini hissettirdi. Hafif sisli ve yağmurlu bir gün kapanışı yaşandı. Soğuk havalar etkisini yeniden hissettiriyor. Yağış ihtimali %100’ün üzerine çıktı bölgede hissedilen nem %80 derece.

 

Ankara Polatlı bölgesi yeni hafta başlangıcı orta şiddetli yağmur ile en yüksek sıcaklığı gittikçe düşürüyor. Nem oranı %80’e ulaşırken bulutluluk yüzde yüze çıkıyor. 6 Mart Pazartesi tarihi itibariyle Polatlı bölgesinde havalar 7 derece olarak sağanak yağışlı gerçekleşecek. Hava kapalı sıcaklık en fazla 9 dereceye kadar çıkabiliyor. Bulutluluk oranı oldukça yüksek nem ise %65 civarı olacak.

 

Önümüzdeki Hafta İçi Hava Durumu Ne Olacak?

 

Polatlı’da hafta ortası hava durumu yükselişe geçecek. Salı günü itibariyle 10 derece olan hava sıcaklığı hafta sonu Cuma gününe kadar 14 dereceye ulaşacak. 10 Mart Cuma günü en yüksek sıcaklık 16 en düşük 7 olma ihtimali düşünülüyor. Yağış ihtimali dahi yok %51 nemin olduğu bölgede rüzgar hızı kuvvetli parçalı bulutlu bir hava yoğun olarak etkisini hissettirecek.

 

Meteoroloji Uyardı Kar Bekleniyor!

 

Hafta sonu özel planı olanlar için Cumartesi ve Pazar günü hafta içinin aksine oldukça yağışlı geçecek. 12 dereceye kadar düşecek. Cumartesi hafif yağmur olarak gün tamamlanırken Pazar günü rüzgarın ve hafif yağmurun görüldüğü bir gün etkisini gösterecek.

 

Meteorolojiden gelen bilgiye göre önümüzdeki hafta içi 10 derece üzerinde görülecek hava sıcaklığı bir sonraki haftada yerini karla karışık yağmura bırakacak. Özellikle 15 Mart Çarşamba gününe dikkat çekiliyor. 6 derece olacak hava sıcaklığı karla karışık yağmur ile etkisini hissettirecek. 2 haftalık veri doğrultusunda en soğuk gün 16 Mart Perşembe günü yaşanacak hava sıcaklığı 2 dereceye kadar düşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir