THEBODYSHOP
Blog

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru ciltler daha sık kullansa da yağlı ciltler için nemlendirici ihtiyacı oldukça fazladır. Her cilt tipinin neme gereksinimi vardır. Yağlı ciltlerde nem dengesi olmadığından cilt bu dengeyi sağlamak için normalden daha fazla yağ üretimi yapar. Bunun sonucunda ciltte parlama, sivilce, geniş gözenek gibi sorunlar meydana gelir. Bu tür problemleri önlemek adına cildin nem dengesini sağlamak gerekir.

 

Yağlı cilde sahip olanların doğru nemlendiriciyi seçmeleri son derece önemlidir. Bu ciltler için öncelikle hafif ve su bazlı nemlendirici kullanımı tavsiye edilir. Böylece cilt kremi daha kolay emecek ve ciltte ağrılık yapmayacaktır. Özellikle oil free yani içerisinde yağ olmayan nemlendiriciler yağlı cilt tipleri için daha uygun olacaktır. Bu özelliklerde üretilen çok sayıda nemlendirici ürün vardır. Bunlar arasından en iyisini seçerken ürün içeriklerine ve kullanıcı yorumlarına bakmak işe yarayacaktır. Yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiş olan ürünler yağ dengesini korumaya yardımcı olacaktır. Ayrıca yorgun ve donuk görünen cildin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

 

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Kullanımı

Yağlı ciltler için nemlendirici seçiminde siyah nokta oluşumunu önleyen ve gözenekleri tıkamayan ürünler tercih edilebilir. Bu cilt tiplerinde yağ bazlı nemlendiricilerden uzak durulması gerekir. Genelde çoğu insan yağlı ciltler için nemlendirici kullanımının gereksiz olduğunu düşünse de her ciltte nem dengesinin sağlanması gerektiği unutulmamalıdır. Ancak bunu sağlamak için vazelin tarzı çok yağlı kremlerden kaçınılmalıdır. Nemlendirici haricinde cilt bakımı da ihmal edilmemelidir. Yağlı ciltleri günde iki kere yıkamak daha sağlıklı olacaktır. Özellikle nemli bölgelerde yaşayanların cilt bakımına ekstra özen göstermesi şarttır. Yağ sebebiyle gün içerisinde cilt aşırı parlıyorsa özel tonikler kullanarak bu parlaklık giderilebilir ve cilt daha sağlıklı bir görünüme kavuşturulabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir