bathandbodyworks
Blog

Sıvı Sabun – Bathandbodyworks.com.tr

Standart katı kalıp sabuna göre akışkan bir formda olan sıvı sabun virüs ve bakterilerin deriden kolayca akıp gitmesini sağlar. İçeriğinde bulunan yağ çözücü maddeler deriyi kirlerden arındırır ve tüm girintileri çıkıntıları temizler. Bazı sabunların içeriğinde bulunan nemlendirme özelliği cildi temizlerken bir yandan da besler. Bu yönüyle katı sabunlara göre cildi biraz daha az kurutur. Fiziksel yapısının hareketli olması sayesinde sıvı sabun elde katı sabunun temas etmediği yerlere girerek temizler. Seçilen sabun ne kadar doğal ve organik olursa sunacağı temizlik de o kadar sağlıklı olacaktır.

 

Basit bir süreçten geçen sıvı sabun yapım aşamaları gliserin, su ve esans kullanımı ile tamamlanır. Piyasada çok sayıda sabun türü olup bunlar içeriğine ve kokularına göre tercih edilir. Kullanımının kolay olması sebebiyle daha fazla ilgili gören sıvı temizleyiciler raf ömrünün uzun olmasıyla da dikkat çeker. Katı sabunlar suda eridiği için kısa süre içerisinde biterek kullanılamaz hale gelir. Özellikle toplu alanlarda daha hijyenik olması sebebiyle el temizliği için sıvı sabun kullanılır.

 

Sıvı Sabun Çeşitleri

El hijyenini sağlamak amacıyla kullanılan sıvı sabun çeşitleri başlıca kişisel temizlik ürünleri arasındadır. Her pompası tek kullanım için yeterli olan sabunlar uzmanlar tarafından da tavsiye edilir. Bu tür ürünleri seçerken organik olmasına dikkat etmek gerekir. Bu amaçla üretilen bitkisel içerikli sabunlar mevcuttur. Özellikle çocukların el temizliği için anti bakteriyel özelliği bulunan ve pH derecesi yüksek temizleyiciler kullanılmalıdır. Cildin tahriş olmasını önlemek için sabun alırken içinde neler olduğuna bakılmalı, cildin kurumasını önleyecek sabunlar alınmalıdır. Yasemin, leylak, lavanta, gül, lotus çiçeği, ananas, argan yağı, bal, süt, aloe vera, zeytinyağı, avokado, Hindistan cevizi gibi içeriklere sahip sabunlar cildi temizlerken bir yandan da güzel kokmasını ve beslenmesini sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir