Blog

Zirkonyum Kaplama

Ağız ve diş sağlığının ne kadar önemli olduğu özellikle son dönemlerde daha çok ön plana çıkmaktadır. Sindirim ağızda başladığı için ve insan vücudu büyük oranda beslenme ile sağlığını devam ettirdiği için bu alana dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle dişlere dikkat edilmesi sağlığın korunması açısından oldukça önemlidir.

Birçok farklı diş sorunu ile karşılaşılabiliyoruz. Diş kaybı dişlerin çürümesinden dolayı çekilmesi, yaşanan kazalar sonucunda dişlerin kaybedilmesi gibi birçok problem karşımıza çıkabilir. Özellikle kaybedilen dişlerin yerine muhakkak bir alternatif getirilmesi gerekmektedir.

zirkonyum kaplama Aksi takdirde hem ağız yapısı bozulur hem de beslenme bozuklukları birçok sağlık sorununun ortaya çıkmasına sebep olur. Gelişen teknolojiyle beraber diş alanında da kaybedilen dişlere oldukça mükemmel alternatifler sunulmaktadır. Bu alternatiflerden bir tanesi implant diş diyebiliriz. Pendik İmplant kliniği uzmanları tarafından tedavisi ile ilgili olarak birkaç önemli adım izlenmektedir.

İmplant Tedavisi Nedir?

 

Çene kemiğinin içine titanyum vida yerleştirilmesi ile implant dişlerin yapılma aşaması başlıyor. Kaybedilen dişlerin yerine, diş etlerinin hazır olmasının yani sertleşmesinin ardından bu kısma titanyum vidalar hekiminiz tarafından yerleştirilmektedir. Bu vidaların üzerine belirli bir süre sonra ise protez dişler yerleştiriliyor.

Implant diş tedavisinde yandaki dişlere herhangi bir zarar verme durumu söz konusu değildir. Bunun dışında implant dişlerde vida yerleştirme işlemi diş kökü görevi gördüğü için doğal diş gibi rahatlıkla yemek yemenizi sağlamaktadır. Sitesinden tüm merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu konuda birçok hastasının tedavisini gerçekleştiren başarılı bir klinik olarak hizmetlerini ve çalışmalarını sürdürüyor.

İmplant Tedavisi Nerede Yapılır?

 

Ağız ve diş sağlığı alanında hizmet veren birçok yerde implant tedavisi yapılacağını söyleyebiliriz. Pendik diş kliniği bu konu ile ilgili hizmetlerini sürdürmektedir. İmplant tedavisinden önce doktorunuz öncelikli olarak ağız yapınız ve birkaç tane tahlili incelemektedir. Bunun ardından eğer uygunsanız implant tedavisi uygulanmaya başlamaktadır.

Bu işlemi yaptıracağınız zaman muhakkak uzman bir yerle görüşerek yaptırmanız ağız sağlığınız açısından ve yaptıracağınız işlemde %100 başarı yakalamanız için oldukça önemlidir. Seçeceğiniz diş hekimi ağzınızda ihtiyaç olan implant miktarı ve diğer ayrıntıları değerlendirildikten sonra tedavi başlar ve bir süre devam eder.

İmplant Tedavisi Fiyatları

 

2022 implant fiyatları ise implant tedavisinin yanı sıra öğrenilmek istenen bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Implant fiyatları sanıldığının aksine çok yüksek maliyetli değildir. Çünkü ağız sağlığınızı koruyacak ve uzun yıllar kullanmanızı sağlayacak olan bu implant dişlerin sağlam bir şekilde yapılması sizin için oldukça önemlidir.

Bu sebeple implant ile ilgili fiyat araştırması yaparken tüm bu kriterleri de aklınızda bulundurmanızı önerebiliriz. Bu konuda vermiş olduğu uygun fiyatlarıyla da müşterilerini memnun etmektedir. İmplant tedavisi yaptırmaya karar verdikten sonra görüşeceğiniz klinikten fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Bu görüşmenin ardından kararınızı vererek tedaviye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir