Blog

Pedodonti Tedavisi

Diş sağlığı insanların genel sağlıkları açısından oldukça önemli bir bölümdür. Eğer dişle ilgili yaşanan herhangi bir sağlık sorunu var ise bu vücut sağlığına da etki etmektedir. Bu sebeple Her yaşta mutlaka dişlerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli tedavileri yapılması gerekmektedir. 0 – 13 yaş grubu çocukların dişlerinin korunması veya bakımlarının yapılması alanı ile ilgilenen diş bölümüne pedodonti denilmektedir.

Pedodonti tedavisi özellikle çocukların dişleri ile ilgili yapısal problemlerin giderilmesi, diş çekilmesi, diş travmalarının tedavi edilmesi, tırnak yeme, dudak ısırma gibi problemlerin giderilmesi gibi birçok alana hitap eden çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Özellikle süt dişlerinin görevi çocukların doğru ve düzenli beslenmesini sağladığı için gerekli bakımlarının yapılması önemlidir. Konuşmanın düzgün olarak ilerlemesi de yine dişlerin olmasına bağlıdır. Bu sebeple pedodonti alanında hizmet veren diş klinikleri bu konuda çocukları desteklemektedir.

İmplant Tedavisi Nedir?

 

Diş ile ilgili yaşanan problemlerden En önemlisi ise diş kaybıdır diyebiliriz. Hangi yaş grubunda olursak olalım yaşanan diş kaybının ardından ağız yapısının bozulması yemede bozuklukların oluşması ve doğal olarak sağlığın bozulmasına doğru İlerleyen bir yol bulunmaktadır. Bunun önüne geçmek için çürüyerek veya herhangi bir sebepten kaybettiğimiz dişlerin yerine yenilerini yaptırmak gerekmektedir.

Eskiden kaybedilen dişler için hareketli takma dişler tercih ediliyordu. Birçok insan bu dişleri kullanmak istemiyordu veya kullanırken rahatsız oluyordu. Günümüzde ise buna alternatif olarak İmplant tedavisi sunulmaktadır. Yapılan implantlar sayesinde ana dişe sahip olmuş kadar bir başarı yakalanmaktadır. Koray Diş Klinik sitesi bu konuda tüm merak ettikleriniz için bilgi alabileceğiniz adrestir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılı?

 

İmplant tedavisinni nasıl yapıldığı ise merak edilen diğer bir konudur. İmplant tedavisi sırasında diş etlerine titanyum bir vida yerleştirilir. Bu titanyum malzeme diş eti ile ve diğer dişler ile uyumlu olduğu için ağızda herhangi bir probleme sebep olmaz.

Bunun üzerine yerleştirilen protez dişler sayesinde eski dişinize sahip olacağız bir görüntü kazanırsınız. İmplant tedavisi hem görüntü olarak hem de kullanım açısından oldukça memnuniyet kazandırdığı için birçok kişi bunu tercih etmektedir. Ağız ve diş sağlığına verilecek önemde dişlerin doğru bir şekilde yapılması ise oldukça önem arz etmektedir.

2022 İmplant Fiyatları Nelerdir?

 

Özellikle implant veya diğer tedavi yöntemlerini tercih edecek olan kişiler fiyatlarla ilgili araştırmalar içerisinde olabiliyor implant fiyatları ise yapılacak olan diş sayısına ve kullanılacak olan implant malzeme türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Koray Diş Kliniği sitesine giriş yaparak fiyatlar hakkınfa bilgi alabilirsiniz.

Ülkemizde birkaç çeşit implant malzemesi kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu malzemelerin özellikleri ile ilgili ve fiyatları ile ilgili muhakkak kliniklerden bilgi almalısınız. Size verilen bilgilerin ardından fiyatlarla ilgili görüşmeleri sağlayıp tedavinize başlayabilirsiniz. Koray diş klinik müşterilerine sunmuş olduğu uygun fiyat, başarılı hizmet politikası sayesinde müşterilerinden memnuniyet kazanıyor. Sizlerde bu diş kliniğini ziyaret ederek gerekli bilgileri ve ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir