Kış Aylarında Neden SPF Kullanmalıyız
Cilt Bakımı

Kış Aylarında Neden SPF Kullanmalıyız?

Eskiden sadece yaz aylarında güneş kremleri kullanmamız gerektiğini düşünürdük. Ancak cilt bakım konusunda giderek daha da bilinçli hale gelirken, SPF içeren ürünlerin kışın da kullanılması gerektiğini öğrendik.

Ultraviyole ışınları aslında tüm yıl boyunca etkindir ve bulutlu günlerde bile biz fark etmesek bile cildimize zarar verebilir. Aynı zamanda UVA ışınları cama da nüfuz eder ki bu nedenle de bir pencerenin yanında otururken veya araba kullanırken bile ciltte hasar bırakabilir. Ayrıca, kış aylarında kayak sezonu açılırken, UV ışınları kar ve su gibi yüzeylerden yansıyarak SPF kullanmayı zorunlu kılar.

UVA ve UVB ışınlarının her ikisi de cildin yaşlanma hızının artmasına, çizgilerin ve kırışıklıkların derinleşmesine neden olur. UVA ve UVB ışınları bir noktada çok daha ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği için cildinizi bunlara karşı korumanız çok önemli.

Güneş Bakımı Sağlayan En İyi Ürünler 

Günlük olarak SPF kullanmanın en kolay yolu, renkli nemlendiricilerden geçiyor. Eğer bunu tercih etmek istemezseniz de komedojenik olmayacak şekilde formüle edilmiş bir güneş kremi de kullanabilirsiniz.

Shiseido Sports BB SPF50+ / Sports BB Compact SPF50+

Cilde uzun süre kalıcı, sağlıklı bir görünüm sağlayan bu BB krem SPF50+ özelliğiyle güçlü bir güneş koruması da sağlıyor. Cilde kolayca adapte olurken yumuşak bir ten yaratıyor. SuperVeil-UV 360 teknolojisi sayesinde foto yaşlanması denilen güneş yaşlanmasını azaltmaya yardımcı oluyor.

Shiseido Expert Sun Protector Lotion SPF30

Beyaz iz bırakmayan, suya ve ısıya dirençli bu güneş kremi cildin iç ve dış katmanlarını UVA ve UVB ışınlara karşı koruyor. UV korumasını güçlendirmek için güneşten gelen ısıya direnç gösteren Heatforce teknolojisi ile formüle edildiğinden ısıyla birlikte korumasını da artırıyor.

Shiseido Clear Sunscreen Stick SPF 50+

Bu güneş kreminin şeffaf dokusu ve stik formu büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Kırışıklıklar ve koyu lekeler gibi UV ışınlarından kaynaklı yaşlanma belirtilerine karşı cildi koruyor. Cildi nemli tutarken, bunu da içeriğindeki cilt bakım bileşenlerine borçlu. Makyaj üzerine de uygulanabilmesi en büyük artılarından. Şeffaf yapıda olduğundan asla iz bırakmıyor.

Shiseido Expert Sun Protector Face Cream SPF 50+

Yüz için formüle edilmiş bu krem, cildin iç ve dış katmanlarını UVA ve UVB ışınlarından koruyor. Cilt bakım bileşenleriyle zenginleştirilmiş güneş kremi, foto yaşlanmanın neden olduğu ince çizgilerin ve eşit olmayan cilt tonunun görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir