kaş kiprik bakımı
Kadınca

EVDE UZUN VE DOLGUN KİRPİKLERE SAHİP OLMAK İÇİN 4 ETKİLİ YÖNTEM

EVDE KAŞ VE KİRPİK NASIL UZATILIR ?

Kaş ve kirpik uzatmak için çok hızlı, pratik olan takma kirpikler, içerisinde bol miktarda kimyasal maddeler bulunan maskara gibi ürünler çok çekici ve cazip gelse de zamanla kaş, kirpiklerde kırılma, dökülme gibi sonuçlara neden olabilmektedir. En güzelinin evde kendi hazırladığınız maskeler olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kendi yapacağınız bu maskeler sizlere çok daha uzun süreli ve kalıcı çözümler sunacaktır. Dilerseniz kaş ve kirpik uzatan bu maskelerin neler olduğuna bakalım.

kaş kiprik nasıl uzar

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI & HİNT YAĞI

Makyajsız ve temiz olan kaş ve kirpiklerinize hindistancevizi yağı ile hint yağını karıştırıp eski bir maskara fırçasıyla ya da pamuklu çubuk ile güzelce sürebilirsiniz. Hint yağı kirpik köklerini besleyerek daha güçlü kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Hindistancevizi yağı da kirpikleri güçlendirmesinin yanı sıra mantardan, enfeksiyondan korunmasına yardımcı olabilir. Düzenli kullanımda bir ay gibi bir sürede etkisini gösterecektir.

 

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı E ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olduğundan kaş ve kirpikler için mükemmel bir toniktir. Kaş, kirpiklerinizin daha uzun, daha canlı ve daha parlak görünmesini sağlar. Her gece uyumadan önce temiz kirpiklerinize ve kaşlarınıza pamuklu çubuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

mavi göz kiprik kaş

ALOE VERA & E VİTAMİNİ YAĞI

Birçok yerde kullanılan ve çok faydalı olan Aloe Vera kaş ve kirpikler için de çok yararlıdır. Bir yemek kaşığı Aloe Vera ile yarım çay kaşığı E vitamini yağını karıştırın. Karışımı pamuklu çubuk ile yatmadan önce kaş, kirpiklerinize uygulayın. E vitamini yağı kaş ve kirpiklerinizin uzamasını hızlandıracaktır.

 

TATLI BADEM YAĞI

Kaş ve kirpik uzatma, gürleştirme denince akla gelen yağlardan birisi de tatlı badem yağıdır. İçerisinde bol miktarda vitamin olduğundan kaş ve kirpiklerin hızlıca uzamasını sağlar. Uyumadan önce uygulayabilirsiniz. Bir ay sonra düzenli kullanımlarda etkisini gösterebilmektedir.

 

Yukarıda saydığımız maskeler her ne kadar doğal olsalar da alerjisi olanlar mutlaka doktora danışmalıdır. Bu maskeler düzenli kullanıldığı sürece etkisini kısa sürede gösterecektir. İşte uzun, sağlıklı, canlı ve parlak kaşlara, kirpiklere sahip olmak artık bu kadar kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir